вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna prędko się eksploatują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий